Jistě jste se už i vy někdy setkali s oblečením, které vydrželo jen několik nošení, s botami, které se po několika výletech rozpadly, nebo s batohy, které jste museli po roce vyhodit. V těchto případech se jednalo o fast fashion neboli rychlou módu, která je velmi levná, ale vyznačuje se nízkou kvalitou a vyrábí se v obrovském množství bez ohledu na životní prostředí. Asi už správně tušíte, že jejím opakem je právě slow fashion.

Slow fashion – kvalitní a ekologická móda

V souvislosti se slow fashion se můžete setkat také s názvy pomalá móda, uvědomělá móda, udržitelná móda nebo také zelená móda. Jednoduše řečeno, slow fashion představuje ekologický, etický a udržitelný přístup v módním průmyslu. Značky, které se rozhodly vydat směrem slow fashion se vyhýbají masovému vyrábění a kladou důraz na kvalitu a dostupné informace o výrobě zboží. Lidé, kteří oblečení a doplňky vyrábí, jsou řádně zaplaceni a výrobky jsou šetrné k přírodě.

VEPELL podporuje slow fashion

I naše značka VEPELL podporuje udržitelnou módu a nabízí řešení pro ty, jež nechtějí být součástí masového fashion trendu, ale touží po kvalitních a odolných doplňcích, které je budou provázet řadu let. Výrobky VEPELL jsou vyrobeny v České republice z materiálů s prokazatelným původem. S VEPELL tak získáte doplněk, který nejen dobře vypadá, ale myslí také na přírodu.