Co byste měli vědět o materiálech ze kterých vyrábíme?

Používáme hovězí kůži činěnou přírodními tříslovinami dovezenou z italského Toskánska. Takto zpracovaná kůže je zdraví nezávadná. Na rozdíl od častěji používané chromem činěné kůže nedráždí pokožku a nezpůsobuje alergie. U takto přírodně zpracované kůže je každý kus originál, je tedy běžné že dva stejné výrobky mohou mít jinou povrchovou kresbu. Některé kůže, které používáme, jsou ručně barvené, u těch se může mírně lišit barva povrchu. Ručním barvením vzniknou občas na vnitřní straně materiálu zabarvená místa. Výjimečně povrch kůže obsahuje drobné nerovnosti, škrábance nebo jizvičky. Nejde o vady na kráse, ale důkaz toho, že se jedná o pravou kůži a kvalitní ruční zpracování.

Jak se starat o kůži?


Nečistoty

Pokud se na výrobku objeví prach nebo nečistoty, na nic nečekejte a setřete je suchým nebo vlhkým hadříkem. Nezkoušejte kožené výrobky prát, čistit mýdly nebo jinými chemickými čističi. Zničili byste je, a to by byla škoda.

Voda
Kožené doplňky se snažte chránit před promočením. V případě, že vám doplněk zmokne, co nejdříve jej nechte přirozenou cestou vyschnout, a to při pokojové teplotě, mimo zdroje tepla. Kůži je vhodné sušit pomalu, zabráníte tím jejímu ztvrdnutí a popraskání.

Péče
Každá kůže časem ztrácí přirozenou vlhkost, měkkost a pružnost. Proto si jednou až dvakrát ročně najděte čas na jednoduchou údržbu, prodloužíte tak životnost výrobku. Suchým nebo vlhkým hadříkem odstraňte nečistoty a prach, poté materiál jemně ošetřete balzámem na kůži na bázi včelího vosku.