Tehdy v Maroku

Bylo to v roce 2014 v Marrákeši kde se začal odvíjet příběh značky VEPELL.

U jednoho ze stánků místního tržiště se mi zalíbil kožený batoh, žasnul jsem nad jeho precizním zpracováním. Bylo neuvěřitelné, co dokážou vyrobit místní mistři doslova na ulici, bez strojů, pouze vlastním umem a zručností.
Tamější usměvavý prodejce se se mnou dal do řeči. Lámanou angličtinou popisoval, jak se na výrobě podílí celá jeho rodina a vysvětloval mi po staletí neměnný proces kožedělné výroby v Maroku. Batoh jsem si samozřejmě koupil :-) Prodejce mi k němu přidal cestovní tašku a popřál mi hodně štěstí na cestách.

Parťák na cesty

S batohem jsem pak procestoval několik dalších zemí. I po letech se mě neustále někdo ptal, odkud mám ten pěkný „nový“ batůžek. Vždycky jsem si vzpomněl na vysmátého prodejce z marakéšského tržiště. Je ohromující, že batoh i po tolika stále slouží.

Začal jsem dávat dohromady plán jak se s ostatními podělit o moji radost z takto krásných kožených výrobků. Chtěl jsem, aby vydržely dlouho a dělaly radost lidem, jako jsem já. Někomu, kdo nemění doplňky podle posledních trendů, ale dává přednost kvalitě a jednoduchému designu, které nevyjdou z módy.

Dali jsme se dohromady s několika šikovnými českými brašnáři, kteří na základě našich návrhů vytváří produkty, které tu jsou teď pro vás pod značkou VEPELL.

Doufám, že si zamilujete značku VEPELL a najdete u nás své parťáky na cesty.

S koupeným batohem na tržišti v Marrákeši.

Mirek Jáně
zakladatel VEPELL